Kročajové izolácie sú také izolácie, ktoré chránia pred hlukom medzi poschodiami. Takýto druh izolácií ponúka napr. Belgická firma s Insulco, ktorá bola založená v roku 1965.

Pokládka kročajovej izolácie sa realizuje takým spôsobom, že sa materiál ukladá priamo pod plávajúcu podlahu, vyrovnávací poter, parkety alebo drevenú podlahu.

Problémy s hlukom? Zverte ich odborníkom na odhlučnenie!

Aktuálne je k dispozícii celá kolekcia izolácií, ktoré sa prispôsobia rôznym podlahám pri výstavbe alebo rekonštrukcii domov alebo bytov.

Na čo sa zamerať pri výbere

Kvalita izolácií Insulco je vďaka vysokému výkonu odhlučnenia nespochybniteľná. Certifikovaný útlm materiálov a konštrukcií je až ∆Lw = 35 dB, pri Ln,w = 43 dB! Ide o čísla vysoko prekračujúce stavebnú normu. Dôležité je sledovať hodnotu Ln,w pri celej konštrukcii stropu, čo je index kročajového zvuku po akustickej úprave.

Čím je táto hodnota nižšia, tým má podlaha resp. strop vyššiu krokovú nepriezvučnosť.

Pri hodnote nižšej ako 50 dB už možno hovoriť o veľmi dobre odhlučnenej podlahe. Všetky certifikované merania poukazujú na to, že kročajová izolácie Insulit dokáže eliminovať hluk dupotom bezprecedentným spôsobom. V kombinácii s inými typmi odhlučnenia od rovnakej firmy ju stačí odborne položiť a užívať si ticho.

Index zlepšenia kročajového hluku po úprave

Sperodajným ukazovateľom je aj hodnota ∆Lw, čo je index zlepšenia kročajového hluku po úprave. Pri ťažkých podlahách (betónových), sa bežné materiály (napr. z minerálnej vlny), pohybujú na úrovni ∆Lw 23-27 dB. Materiály spoločnosti Insulco ∆Lw 26-35 dB.

V tomto príp. znamená vyššia hodnotu lepšiu kvalitu odhlučnenia. Zabudnite na rôzne gumenné izolácie, materiály z PE peny alebo minerálnej vlny. Žiadny z týchto materiálov nedokáže konkurovať produktom spoločnosti Insulco.

O spoločnosti Insulco

Spoločnosť Insulco bola založená v roku 1965 v Belgicku. Jej cieľom je vývoj a distribúcia inovatívnych izolácií Insulit, ktoré vyrába a distribuuje už viac ako 30 rokov. Kvalitu a silné stránky tejto izolácie oceňujú nielen odborníci na výstavbu a architekti, ale predovšetkým a spotrebitelia a koncoví užívatelia.