Čo by ste dali do vchodu kaštieľa s rozlohou 1 161 metrov štvorcových, ktorý má všetko? Predsa skutočnú kostru dinosaura Allosaurus v hodnote približne 1,5 milióna dolárov! Táto nehnuteľnosť je pri tom na predaj za 37,95 milióna dolárov.

Developer Tim Ralston fosíliu včlenil, pretože videl rastúci počet vykopávok na trhu. Pripúšťa však, že kostra dinosaura, ktorá má viac ako 100 miliónov rokov – nebola jeho nápadom.

„Moja prvá myšlienka bola nie.“ Kupujúci však chcú dom, ktorý má všetko a toto je fenomenálny kus múzejnej kvality. Každý sa pýta, či je to skutočné. Ralston tento kus našiel prostredníctvom súkromného zberateľa. K dispozícii je aj na predaj samostatne.

Po prechode z miestnosti kde sa nachádza kostra dinosaura, je zvyšok panstva v Beverly Hills rovnako očarujúci. Päťposchodový dom s deviatimi kúpeľmi je vyzdobený nábytkom spoločnosti Visionnaire, má wellness centrum so saunou a parnou kúpeľňou, fitnes štúdio s vybavením Technogym a autosalón s priestorom pre štyri automobily – to všetko na nižšej úrovni. Na prízemí je tiež sklenená vinotéka s kapacitou 600 fliaš a domáce kino s 12 miestami.

Vonku vedie cesta k 1 000 metrov dlhej príjazdovej ceste a 80 stopový nekonečný bazén s výhľadom na mesto a oceán. Celkovo nehnuteľnosť zaberá priestor o rozlohe 10 000 štvorcových stôp.

Súčasťou rezidencie je viacero kusov vhodných do múzea. Ralston sa spojil s umeleckými konzultantmi Creative Art Partners (CAP), ktorí zariadili domov niekoľkými umeleckými dielami Bluchip. Každé z nich je možné zakúpiť samostatne alebo vymeniť za ďalšie kúsky zo zbierky CAP.

Pýtate sa čo bude nasledovať po fosíliách za milióny dolárov? Ralston už má plán: „Hovoril som s jedným zberateľom ktorý mi povedal, že má lebku mamutej mačky“. „Takže by sme ju mohli začleniť do jedného nášho domu v Malibu.“