Kariéra architekta Wallace E. Cunninghama bola postavená na pomerne jednoduchej filozofii: „S využitím štruktúry kopcovitého terénu, oblohy a výhľadu na krajinu možno postaviť dom, ktorý sa bude neustále vyvíjať ako živý organizmus. Toto uvažovanie do bodky platí aj o ultramodernej nehnuteľnosti Razor House.

Razor House je situovaný na pobreží La Jolla v Južnej Kalifornii a ponúka bezkonkurenčný výhľad na Tichý oceán.

Sídlo bolo postavené v roku 2007, pričom jeho hlavná obytná časť sa rozkladá na pozemku o rozlohe 1 000 metrov štvorcových. Ide o kolos a akúsi hravú zmes nehrdzavejúcej ocele, bieleho betónu a skla. Toto všetko spolu koexistuje v harmónii s úchvatnou modrou oblohou a nekonečným Tichým oceánom.

„Sklenené tabule stien robia dom transparentný, až máte pocit, že bývate vo vzduchu úplne obklopený vodou,“ hovorí agent agentúry Niloo Monshizadeh.

house

Celková estetika pripomína dizajn Frank Lloyda Wrighta, ktorý je maximálne prirodzený a ekologický. Sklenené chodníky, plávajúce schodiská a klenuté miestnosti sa spolu zbiehajú a spájajú pre dynamickejší vizuálny dojem.

Hlavná rezidencia je vybavená štyrmi spálňami (vrátane dvoch apartmánov), štyrmi kúpeľňami a dvomi menšími kúpeľňami. Všetky obytné priestory a spálne sú vybavené sklenenými stenami siahajúcimi od podlahy až po strop. Takéto riešenie ponúka panoramatický výhľad na oceán a stiera rozdiel medzi interiérmi a exteriérmi.
K vybaveniu patrí kuchyňa s reštauráciou a jedna ďalšia kuchyňa. Obyvatelia môžu tráviť čas v obývacej izbe s knižnicou a vinotékou, alebo v plne vybavenom kine s HD projektorom.

Exteriéry tvoria terasy s kamennými dlažbami o rozlohe až 566 metrov štvorcových. K dispozícii je vyhrievaný bazén s čiernymi obkladmi, kúpele pod prístreškom a vonkajší gril. Pre návštevníkov a priateľov je k dispozícii dokonca samostatný penzión o rozlohe 120 metrov štvorcových, s dvoma spálňami a samostatným garážou. Nehnuteľnosť sa predáva za 30 miliónov dolárov.

Zdroj: therazorhouse.com